Jak założyć bloga?

Jak założyć bloga?

Wpis napisał dla Ciebie: Kamil

Master (MSc) in International Business and Management, Nottingham Business School.W Talar IT jako CEO łączę internacjonalizację przedsiębiorst z pasją do marketingu online, tworząc dedykowane rozwiązania, które sprawdzają się w biznesie.

11 listopada 2020

Jeśli chcesz zaprojektować imponujący blog na WordPressie to ten wpis jest dla Ciebie! Przedstawimy proces robienia bloga, oraz wskazówki konfiguracji WordPressa. Zachęcamy Cię do postawienia na własny blog na własnym serwerze, gdyż daje to wiele możliwości rozwoju i generowania dochodów, w przeciwieństwie do “bezpłatnych” blogów, gdzie dodajesz treści, a zyski z reklam płyną do właściciela “bezpłatnej” platformy.

 

Pierwszym krokiem zakładania bloga jest wybór domeny i serwera.

Kod rabatowy -20% w nazwa.pl : kp57-8688-4479

 

Wybór domeny to najprzyjemniejszy moment w którym urzeczywistniamy marzenia. Dobry wybór domeny może pomóc szybciej rozwijać Twój blog, zachęcam Cię do prostej, krótkiej nazwy z zakończeniem .pl lub .com ,gdyż wpływa to pozytywnie na pozycjonowanie w google i może zwiększyć ruch na Twoim blogu w przyszłości. Po wybraniu wymarzonej domeny, nadchodzi czas na wybór serwera i tu sytuacja nie jest już taka prosta. Jeśli jesteś osobą początkującą, zachęcam Cię do zakupu domeny na nazwa.pl, gdyż posiadają atrakcyjne ceny, pomocną infolinię w języku polskim i sam proces instalacji jest wyjątkowo prosty. Możesz skorzystać z naszego kodu rabatowego -20% kod: kp57-8688-4479. Jeżeli zastanawiasz się, który serwer wybrać na początek to postaw na CloudHosting WordPress Start. Dla osób zaawansowanych planujących większy międzynarodowy blog ciekawą ofertą może okazać się hosting od hostinger.com.

Po zakupie hostingu i domeny czas na konfigurację, zobacz jak zrobić to krok po kroku.

1. Wchodzimy w panel klienta i wybieramy konfiguruj domenę, na której ma powstać nasz wymarzony blog.

jak założyć bloga?
drugi krok zakładania bloga

 

2. Drugim krokiem jest przekierowanie domeny na nasz zakupiony hosting

 

jak przekierować domenę propagacja

 

3. Wybieramy przekierowanie na usługę w nazwa.pl i wybieramy nasz serwer tak jak na obrazku. Pamiętaj kliknij teraz ZMIEŃ na dole strony. Ta zmiana (propagacja) może trwać nawet 24h.

 

Już wiesz jak założyć bloga! Teraz zajmiemy się konfiguracją WordPressa

 

Dane do zalogowania się do swojego WordPressa masz już pewnie na mailu. Kliknij w link do wordpress wpisz otrzymany login i hasło i zacznij konfigurację swojego właśnie założonego bloga. W przeciągu kilku godzin blog zacznie wyświetlać się na Twojej domenie. Już teraz w zakładce wygląd skonfigurujesz motyw i wygląd.

Jeśli chcesz dobrze skonfigurować blog, mamy dla Ciebie kilka wskazówek.
Zobacz teraz na czym skupiamy się tworząc profesjonalne blogi:

• budowa atrakcyjnego designu przy pomocy motywu DIVI
• zainstalowanie wtyczek optymalizujących prędkość działania bloga np: W3 Total Cache
• zainstalowanie i zoptymalizowanie wtyczki SEO
• stworzenie layoutu posta
• skonfigurowanie przyjaznych linków
• połączenie bloga z Google Search Console i Analytics, Facebook itp.
• instalacja wtyczek do zarabiania z reklam, afiliacji itp.

 

Ostatni etap zakładania bloga to testy na urządzeniach desktop, tabletach i mobile.

 

Po naszej konfiguracji bloga testujemy funkcjonalność, prędkość i responsyność, jeśli chcesz przetestować blog skorzystaj miedzy innymi z Google Page Speed Insights, Ubersuggest i GTmetrix. Kolejna optymalizacja to dopracowanie bloga i testy na urządzeniach mobilnych. Po skonfigurowaniu bloga możesz zacząć dodawać swoje wpisy i budować społeczność.

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This