Jak zindeksować stronę w Google po zmianach 14 października 2020?

Jak zindeksować stronę w Google?

Wpis napisał dla Ciebie: Kamil

Master (MSc) in International Business and Management, Nottingham Business School.W Talar IT jako CEO łączę internacjonalizację przedsiębiorst z pasją do marketingu online, tworząc dedykowane rozwiązania, które sprawdzają się w biznesie.

12 listopada 2020

Jedną z opcji Google Search Console jest doskonały sposób na szybką indeksację Twojej strony, czyli funkcja sprawdzenie adresu URL. Sprawdzenie adresu url przycisk “poproś o zindeksowanie” w skrócie, polega na wpisaniu url i poproszeniu google o dodanie adresu do indeksu google. Dobrym przykładem jest sprawdzenie adresu url Twojego najnowszego wpisu na blogu w celu dodania wpisu do wyszukiwarki google.

Jak zindeksować stronę po 14 października?

Przed 14 października 2020 funkcja doskonale działała i można było zaczytać do google adres url, który po kilku godzinach pojawiał się w google. W przeszłości wystarczyło kliknąć przycisk poproś o zindeksowanie i poczekać kilka godzin, obecnie ten przycisk jest wyłączony i nie aktywny. W wyniku działań google zaistniał problem dla osób prowadzących blogi, rozpoczynających bloga, tworzących nowe strony, czy zakładających sklepy internetowe. Problem polega na tym, że nie da się już “poprosić” google o dodanie naszych treści do wyszukiwarki, tylko google zapewnia, że zrobi to sam. Skutkuje to uniemożliwieniem szybkiego dodania niektórych nowych treści do wiodącej wyszukiwarki lub znacznym wydłużeniem czasu dodawania url do Google.

W tym wpisie przedstawię Tobie w jaki sposób udało mi się pojawić z nową stoną internetową Talar IT w wyszukiwarce, pomimo wyłączonej funkcji “poproś o zindeksowanie”, w celu zaistnienia:

  • połączyłem witrynę z Search Console i Google Analyticsem

  • przesłałem nową mapę witryny z url, który chcemy zindeksować

  • uruchomiłem reklamę Google Ads kierującą ruch na stronę, którą chcę zindeksować

  • stworzyłem Fanpage i dodałem docelowy url jako witrynę internetową strony (Fanpage)

Powyższe działania dały taki efekt, zobacz moje Search Console:

jak zindeksować stronę po 14 października 2020

Moja strona została zeskanowana i po 16 godzinach wyświetla się już w wynikach wyszukiwarki, niestety na samo zindeksowanie muszę jeszcze poczekać. Mam nadzieję, że moje działania pozwolą Tobie zaistnieć w wyszukiwarco mimo wyłączonych podstawowych funkcji w Search Console.

Dlaczego Google wyłączyło indeksację stron?

Sam Google pisze, że chce zrobić update techniczny i za kilka tygodni ponownie włączy funkcję. Naszym zdaniem to działanie może mieć również związek z obecną sytuacją zdrowotną i geopolityczną, gdyż zaczęły powstawać masy treści produkowanych przez boty, które mogły wpływać negatywnie na niektóre frazy kluczowe i ich miejsce w Google. Mówiąc w skrócie nie prawdziwe treści mogły być autoryzowane innymi nie prawdziwymi treściami. Jest to wyłącznie nasze prywatne zdanie i mamy nadzieję, że wyłączenie ręcznego indeksowania ma jedynie pomóc w aktualizacjach technicznych.

Kiedy funkcja sprawdzenie adresu URL powróci do Search Console?

Jak zapewnia Google włączenie funkcji poproś o zindeksowanie ma być dostępne za “kilka” tygodni.

Dlaczego warto indeksować strony w Google?

Istnieje wiele powodów, dla których warto wyświetlać się w google, w zależności od Twojego celu, dzięki zaistnieniu w wyszukiwarce możesz:

  • zbudować prestiż własnej działalności i budować markę

  • stać się bardziej rozpoznawalnym

  • pozyskać więcej kontaktów/klientów

  • pozyskać ruch ukierunkowany zapewniający wyższy CTR

  • pozyskać ruch na swój blog/sklep i generować zyski

  • google to jedno z najtańszych źródeł ruchu

Już wiesz dlaczego warto zaistnieć w Google i dbać o to by pojawiać się na jak najwyższych pozycjach, samo indeksowanie to proces dodania url do googla. Wysłanie prośby o zindeksowanie przyspieszało znacznie sam proces indeksowania, obecnie trzeba dać się znaleźć Googlowi, powyżej opisałem działania jak można to zrobić. Jak widać w krótkim czasie moja strona została zeskanowan i wyświetla się w Google, nie jest to jednoznaczne z zindeksowaniem, ale daje szanse na pokazanie się wyszukiwarce, że istniejemy.

Jeśli interesuje Cię pozycjonowanie on page seo, optymalizacja, off page seo to skontaktuj się z nami. Przeprowadzimy bezpłatną analizę i zaproponujemy, co warto zrobić by wyświetlać się wyżej. Już teraz możesz sprawdzić czy osiągasz wysokie wyniki 70+ w teście Page Speed Insights.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This