Jak rozwijać sprzedaż internetową w sektorach owoce, warzywa, kwiaty i art. spożywcze?

sprzedaż internetową w sektorach owoce, warzywa, kwiaty i art. spożywcze

Wpis napisał dla Ciebie: Kamil

Master (MSc) in International Business and Management, Nottingham Business School.W Talar IT jako CEO łączę internacjonalizację przedsiębiorst z pasją do marketingu online, tworząc dedykowane rozwiązania, które sprawdzają się w biznesie.

15 listopada 2020

W tym wpisie przedstawię jak możesz zwiększyć sprzedaż, dzięki zastosowaniu kilku strategii sprzedaży online. Przeczytaj, dowiedz się więcej i zastosuj wskazówki w swoim biznesie w sektorach owoce, warzywa, kwiaty i art. spożywcze.

1. Własna strona internetowa z blogiem

2. Własna platforma handlu hurtowego B2B

3. Detaliczny sklep internetowy

4. Własny fanpage i konto na Instagramie

5. Międzynarodowe platformy handlu hurtowego

6. Własna strona w języku obcym

 

Dlaczego warto posiadać własną stronę z blogiem?

Pełna oferta w jednym miejscu

Dzięki własnej stronie internetowej przedstawisz pełną ofertę w jednym miejscu w sposób automatyczny, 24 godziny na dobę 7 dni w tygoniu. Pozyskaj nowych klientów i buduj prestiż swojej firmy.

Tworzenie bloga firmowego

Wyróżnij się, opisz we wpisach ważne aspekty handlu warzywami, poszczgólne produkty i usługi. Dzięki blogowi daj się poznać i zbuduj zaufanie. Treści budowane na blogu pozwolą “pokazać się” w wyszukiwarce Google i zwiększyć zasięgi (więcej osób zobaczy Twoją stronę).

Umożliwienie prowadzenia działań marketingowych online

Twoja strona internetowa pozwala na prowadzenie kampanii reklamowych, czyli pozyskiwanie nowych klientów i rozwijanie firmy. Przykładami kampanii reklamowych jest płatna reklama w Google, na Facebooku i na portalach branżowych.

Dlaczego warto posiadać własną platformę handlu hurtowego B2B?

Automatyzuj handel z odbiorcami

Odbiorca składa zamówienie na platformie w dowolnej chwili, co zaoszczędzi Tobie i odbiorcom dużo czasu i pozwoli ograniczyć koszty. Zwróć uwagę, że sama platforma handlu hurtowego pozwoli efektywniej handlować, gdyż posiadając zamówienia możesz lepiej przygotować się.

Sprzedawaj więcej

Posiadając platformę handlową, zapraszasz klientów do współpracy na własnej platformie, pokazujesz produkty i ceny. Budując stałą współpracę z odbiorcami sprzedasz więcej. Braki konkurencji w trakcie składania zamówień i przedstawienie pełnej oferty pozwala na zachęcenie klientów do współpracy wyłącznie z Tobą.

Wyprzedź konkurencję i przejmij większą część rynku

Budowę własnej platformy handlowej warto rozpocząć już teraz, nie daj się wyprzedzić przez konkurencję. Działania na wyższym poziomie i rozwój dzięki nowym technologiom pozwalają na przejmowanie młodszej grupy odbiorców hurtowych. Własna platforma hurtowo pozwala na działania hurtowe i przypominanie się odbiorcom np. SMS  i e-mailem. Jest to sposób budowania relacji dla producentów, importerów i odbiorców.

Dlaczego warto posiadać własny sklep detaliczny online?

Wrost popularności

Sprzedawaj więcej w sklepie detalicznym zdalnie i z większym zyskiem. Kurierzy dostarczają paczki w 1-2 dni to pozwala wysyłać owoce i warzywa, które w terminie dotrą do klientów.

Rozwiń nowy filar biznesu

Działanie na kilku rynkach pozwala obronić się przed kryzysami i utrzymywać biznes odporniejszy na zmiany. Dowiedz się więcej Dlaczego warto mieć własny sklep online? 

Jeśli Twoja konkurencja zrobi to wcześniej może odebrać Tobie klientów i zablokować rozwój. Skontaktuj się z nami i wyprzedź konkurencję.

Automatyzacja handlu detalicznego

Wejście w handel detaliczny to konieczność zaangażowania dużych środków finansowych i  czasu. Handel detaliczny online pozwala na automatyzację i ograniczenie czasu poświęcanego na obsługę klientów i kosztów przez realizowanie wysyłek z miejsca handlu hurtowego lub siedziby firmy.

Dlaczego warto posiadać własną stronę na Facebooku?

Prostsza i tańsza forma od strony internetowej

Strona na Facebooku może być początkiem budowania marki  i miejscem przedstawiania prostej oferty.

Możliwość prostych działań marketingowych

Aktywne działanie na Facebooku, budowanie Fanpage i grup daje możliwość tworzenia społeczności. Jest to podstawowe narzędzie zaistnienia w sieci.

t

Dlaczego lepiej zainwestować w stronę internetową?

  • Strona internetowa w bardziej przejrzysty sposób pokazuje ofertę.
  • Fanpage daje mniej możliwości prowadzenia kampanii w sieci.
  • Własna strona na własnej domenie to niezależność, Facebook zawsze może zablokować Twój Fanpage.

Dlaczego warto dołączyć do dużej platformy handlowej (marketplaceów)?

Pokaż światu, że istniejesz

Na dużych platformach handlu hurtowego możesz w stosunkowa tani sposób pokazać się światu. Nie musisz prowadzić działań marketingowych i pozyskiwać klientów, bo oni już tam są.

Wzrost wiarygodności

Pokazując swoją firmę i ofertę na platformach zagranicznych, wzrasta Twoja wiarygodność

Pierwszy krok na rynek globalny

Zaistnienie na jednym, bądź kilku marketplacach z kontem premium, solidnymi opisami i profesonalnym wyglądem to dobre rozwiązanie na rozpoczęcie pozyskiwania klientów (hurtowników) z zagranicy przez internet.

W jakim celu rozwijać stronę internetową w językach obcych i pozyskiwać klientów zagranicznych?

w

Pozwól się poznać

Jak myślisz ile osób w Twojej branży mówi po angielsku i niemiecku? Pewnie masz rację, że mało jeśli chcesz przedstawić profesjonalną ofertę w języku obcym to możemy zbudować dla Ciebie stronę w języku obcym.

Wzrost sprzedaży hurtowej

Jeśli tworzysz prężnie działasz na polskim rynku i rozwój spowolnił, to może już czas by rozpocząć działania marketingowe w innych krajach.

Szybki duży wzrost sprzedaży

Jeśli masz możliwość wyprodukowania większej ilości towaru i chcesz pozyskać jednego większego klienta w kilka miesięcy to strategia budowy własnej strony w języku obcym i działania marketingowe są dla Ciebie. Przykładem może być promocja na frazy “producent kapusty” “polski producent kapusty”, promocja na te tematy w języku niemieckim na terytorium Niemiec wyśle potencjalnych hurtowników zainteresowanych Twoją ofertą na Twoją stronę po niemiecku. Takie działanie pozwoli Tobie zaistnieć na danym rynku.

Jeśli już chcesz wykorzystać powyższe strategie to skontaktuj się z nami teraz. Zbudujemy dla Ciebie ciekawą stronę, platformę b2b i sklep internetowy Woocommerce.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This